News

Türkiye Enerji Koridoru Olacak

Türkiye Enerji Koridoru Olacak

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Talip Küçükcan, Türkiye'nin enerji koridoru olacağını ve bunun ülke kalkınmasına büyük katkılar sunacağını söyledi.

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Talip Küçükcan, enerji sektöründe Türkiye'nin geldiği noktaya vurgu yaptı. "Dünyanın en zengin petrol ve doğalgaz rezervlerine olan yakınlığı ile Türkiye bölgesel ve küresel enerji koridoru olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor" diyen Küçükcan, siyasi ve ekonomik istikrarın enerji alanındaki yatırımcıları ülkemize çektiğini ifade etti. Milletvekili adayı Küçükcan, Türkiye'nin dünyadaki kanıtlanmış toplam petrol kaynaklarının yüzde 60'ına ve doğalgaz rezervlerinin yüzde 65'ine sahip olan Ortadoğu, Hazar ve Avrasya bölgesine yakınlığına dikkat çekerek, bu bölgelerden çıkarılan ve çıkarılacak ürünlerin dünya piyasalarına en ekonomik ve güvenli yoldan ulaştırılabileceği hattın Türkiye üzerinden geçtiğini belirtti. Azerbaycan ve Türkiye arasında imzalanan TANAP projesi ile önemli bir atılım yapıldığını ifade eden Küçükcan, Yumurtalık ve Ceyhan'daki enerji yatırımlarının tamamlanmasından genel olarak Türkiye'nin, özel olarak da Adana'nın büyük yararlar elde edeceğini, dile getirdi.

Demo

Voluptatem! Consequuntur, commodo numquam! Quia, placeat, sem, magni aenean habitasse dolor hendrerit reiciendis iste, wisi quae, feugiat lobortis aptent bibendum penatibus inceptos.

Related Articles

Leave a Reply

Close